Ресторани - Ресторан Ексклузив Кавадарци

Индекс на артикл
Ресторани
Ресторан Ексклузив Кавадарци
Ресторан Капри Кавадарци
Кафе бар Пикасо Кавадарци
Ресторан Софра Неготино
Пицерија Ема Неготино
Ресторан Рубико Неготино
Ресторан Ловец Демир Капија
Ресторан Амаро
Сите страници
Ресторанот Ексклузив се наоѓа во новиот дел на центарот на градот Кавадарци.Работи од 1980 година .Во ресторанот се приготвуваат сите врсти риба на скара како и пржена риба, морски плодови, пици , пастрмајлии традиционални македонски јадења и разновидни салати.  Специјалитет на ресторанот е пица ;; Ексклузив’’ и бифтек ;; Ексклузив’.
Капацитет на ресторанот е 150 места внатре и 50 места надвор.
Ул„ Булевар Македонија „ бб Кавадарци
Информации и резервации:
Тел:  389 43 411 561;389 70 239 259

 

Ресторанот Ексклузив се наоѓа во новиот дел на центарот на градот Кавадарци. За прв пат е отворен на 10.06.1989 со капацитет на 100 гости на едно ниво. Сега располага со 210 стола на две нивоа и летна тераса.

Во ресторанот се приготвуваат сите врсти риба на скара како и пржена риба, морски плодови, пици , пастрмајлии традиционални македонски јадења и разновидни салати.  Во склоп на ресторанот работи и кетеринг служба како и пица сервис со бесплатна достава. Располага со соба за состаноци, Бежичен интернет и стара македонска соба.

Специјалитет на ресторанот е пица ;; Ексклузив’’ и бифтек ;; Ексклузив’.

slika exclusive

Поштенска адреса Ул: Булевар Македонија б.б.
Поштенски број 1430
Град Кавадарци
Телефон 043 411 561, 070 850 003
Факс 043 411 561
Е-маил Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
Менаџер за угостителство Трајче Велков
Година на основање 1989
Број на вработени 11

Капацитет на ресторан (број на седишта)

210
Какви видови јадења се служат во ресторанот Интернационални
Персонал со знаење на странски јазик Да
Кои странски јазици се зборуваат од страна на персоналот Српски, Бугарски, Англиски, Грчки
Летна бавча (капацитет) 52
Дали има можност за кетеринг Да
Сертификати за квалитет (ХАСАП и др.) Да