Хотели

Индекс на артикл
Хотели
Хотел Уни Палас 1 и 2 Кавадарци
Хотел Парк Неготино
Сите страници

Ве молиме изберете од менито десно.


Ресторанот Ексклузив се наоѓа во новиот дел на центарот на градот Кавадарци.Работи од 1980 година .Во ресторанот се приготвуваат сите врсти риба на скара како и пржена риба, морски плодови, пици , пастрмајлии традиционални македонски јадења и разновидни салати.  Специјалитет на ресторанот е пица ;; Ексклузив’’ и бифтек ;; Ексклузив’.
Капацитет на ресторанот е 150 места внатре и 50 места надвор.
Ул„ Булевар Македонија „ бб Кавадарци
Информации и резервации:
Тел:  389 43 411 561;389 70 239 259

 

Хотел Уни Палас 1 и 2 Кавадарци

 

uni palas

 

Во склоп на хотелот, работи внатрешен и надворешен аператив бар во кој гостите можат да уживаат во одличната услуга и релаксирачката атмосфера

УНИ ПАЛАС е новоизграден и луксузен хотел.Тој е лоциран во центарот на Кавадарци. УНИ ПАЛАС располага со 7 соби и еден апартман.

Во 2009 гoд. компанијата изгради уште еден хотел во кој има 27 соби во чии состав работи ресторан со интернационална кујна со капацитет од 150 седишта. Во хотелот за поголема удобност на нашите гости има отворен базен, фитнес и сауна.

Хотел УНИ ПАЛАС располага и со сала за состаноци со комплетна техничка опрема и ќе одгавара на сите ваши барања за бизнис состаноци, прес конференции и разни промоции.

Во хотелот истотака можете да купите и сувенири специфични за овој крај и за нашата земја.

УНИ ПАЛАС за своите гости организира посета до блиските археолошки локалитети, винарски визби и разни екскурии.

Хотелот исто така врши превоз на гостите од и до сите околни аеродроми.

Се наддеваме дека гостите ќе поминат пријатни моменти во нашиот хотел и ќе уживаат во нивниот престој во Кавадарци.

Поштенска адреса Ул. Едвард Кардељ бб Кавадарци
Поштенски број 1430
Град Кавадарци
Телефон 043 419 600
Факс 043 414 262
Е-маил Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
Веб-страна www.unipalas.com.mk
Менаџер за туризам Весна Милкова
Контакт тел / е-маил 070 239 096
Година на основање 2005
Број на вработени 8

Ресторан капацитет (број на места)

100
Персонал со познавање на странски јазици Да
Јазици кои ги познаваат нашиот персонал Англиски, Француски
Летна тераса (број на места) 160
Кетеринг можности Не
Сертификати HACCP, ISSO 19000

 

 


 

Хотел Парк Неготино

 

 

Хотелот е изграден во 1976 година. До 2000 функционира како општествено претпријатие,од 2000 наваму како приватна компанија.Реновиран е во целост внатрешно и надворешно во изминатите неколку години,собите се со стандардни димензии а квалитетот на опремата вон ив е на исклучително добро ниво.Секоја соба е опремена со климатизер,безжичен интернет,кабловска телевизија.

Располага со сопствен паркинг со површина од 1000м/2 кој е 24 часа обезбен со систем за видео надзор.Мирно место опкружено со шума,прекрасно за одмор.

Покрај услугите за сместување, хотелот располага со ресторанска сала со капацитет за 500 особи, бар,сала за состаноци со капацитет од 40 особи,интернет кафе.летна тераса,базен...

Во тивка атмосфера,прекрасен амбиент и квалитетна услуга,хотел Парк Ви овозможува пријатен и незаборавен престој во Неготино.

Карактеристики на капацитетите за сместување:

Освен стандардниот начин бед-бреакфаст хотелот Ви нуди можност на халф боард и фулл боард услуги

Идеално место за семинари за кои хотелпт располага со 3 посебни сали опремени за одржување на семинари од било кој тип

Капацитет на салите за семинари е следниот:

Мала сала капацитет до 30 лица,Средна сала капацитет до 70 лица,Голема сала капацитет 300 лица.

 

Поштенска адреса Ул. Партизанска бб
Поштенски број 1440
Град Неготино
Телефон 043 370 960
Факс 043 361 033
Е-маил Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
Веб-страна www.hotelpark.com.mk
Менаџер за туризам Тодор Арсовски
Контакт тел / е-маил Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
Година на основање 1976
Број на вработени 18
Категорија на Хотелот 3 звезди

Број на соби

55
1/1 да 15
1/2 33
1/3 По потреба 1/2 со дополнителен помошен лежај
Апартмани 7
Странски јазици кои ги зворува персоналот во хотелот Англиски, Германски, Грчки
Дали има ресторан во хотелот Да
Капацитет на ресторанот 450 места за 450 места за седење
Јадења кои се служат Континентални и секаков тип на други оброци во зависност од потребата
Сертификат за квалитет(ХАСАП и др.) HACCP