Хотели - Хотел Парк Неготино

Индекс на артикл
Хотели
Хотел Уни Палас 1 и 2 Кавадарци
Хотел Парк Неготино
Сите страници

 

Хотел Парк Неготино

 

 

Хотелот е изграден во 1976 година. До 2000 функционира како општествено претпријатие,од 2000 наваму како приватна компанија.Реновиран е во целост внатрешно и надворешно во изминатите неколку години,собите се со стандардни димензии а квалитетот на опремата вон ив е на исклучително добро ниво.Секоја соба е опремена со климатизер,безжичен интернет,кабловска телевизија.

Располага со сопствен паркинг со површина од 1000м/2 кој е 24 часа обезбен со систем за видео надзор.Мирно место опкружено со шума,прекрасно за одмор.

Покрај услугите за сместување, хотелот располага со ресторанска сала со капацитет за 500 особи, бар,сала за состаноци со капацитет од 40 особи,интернет кафе.летна тераса,базен...

Во тивка атмосфера,прекрасен амбиент и квалитетна услуга,хотел Парк Ви овозможува пријатен и незаборавен престој во Неготино.

Карактеристики на капацитетите за сместување:

Освен стандардниот начин бед-бреакфаст хотелот Ви нуди можност на халф боард и фулл боард услуги

Идеално место за семинари за кои хотелпт располага со 3 посебни сали опремени за одржување на семинари од било кој тип

Капацитет на салите за семинари е следниот:

Мала сала капацитет до 30 лица,Средна сала капацитет до 70 лица,Голема сала капацитет 300 лица.

 

Поштенска адреса Ул. Партизанска бб
Поштенски број 1440
Град Неготино
Телефон 043 370 960
Факс 043 361 033
Е-маил Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
Веб-страна www.hotelpark.com.mk
Менаџер за туризам Тодор Арсовски
Контакт тел / е-маил Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
Година на основање 1976
Број на вработени 18
Категорија на Хотелот 3 звезди

Број на соби

55
1/1 да 15
1/2 33
1/3 По потреба 1/2 со дополнителен помошен лежај
Апартмани 7
Странски јазици кои ги зворува персоналот во хотелот Англиски, Германски, Грчки
Дали има ресторан во хотелот Да
Капацитет на ресторанот 450 места за 450 места за седење
Јадења кои се служат Континентални и секаков тип на други оброци во зависност од потребата
Сертификат за квалитет(ХАСАП и др.) HACCP