Хотели - Хотел Уни Палас 1 и 2 Кавадарци

Индекс на артикл
Хотели
Хотел Уни Палас 1 и 2 Кавадарци
Хотел Парк Неготино
Сите страници
Ресторанот Ексклузив се наоѓа во новиот дел на центарот на градот Кавадарци.Работи од 1980 година .Во ресторанот се приготвуваат сите врсти риба на скара како и пржена риба, морски плодови, пици , пастрмајлии традиционални македонски јадења и разновидни салати.  Специјалитет на ресторанот е пица ;; Ексклузив’’ и бифтек ;; Ексклузив’.
Капацитет на ресторанот е 150 места внатре и 50 места надвор.
Ул„ Булевар Македонија „ бб Кавадарци
Информации и резервации:
Тел:  389 43 411 561;389 70 239 259

 

Хотел Уни Палас 1 и 2 Кавадарци

 

uni palas

 

Во склоп на хотелот, работи внатрешен и надворешен аператив бар во кој гостите можат да уживаат во одличната услуга и релаксирачката атмосфера

УНИ ПАЛАС е новоизграден и луксузен хотел.Тој е лоциран во центарот на Кавадарци. УНИ ПАЛАС располага со 7 соби и еден апартман.

Во 2009 гoд. компанијата изгради уште еден хотел во кој има 27 соби во чии состав работи ресторан со интернационална кујна со капацитет од 150 седишта. Во хотелот за поголема удобност на нашите гости има отворен базен, фитнес и сауна.

Хотел УНИ ПАЛАС располага и со сала за состаноци со комплетна техничка опрема и ќе одгавара на сите ваши барања за бизнис состаноци, прес конференции и разни промоции.

Во хотелот истотака можете да купите и сувенири специфични за овој крај и за нашата земја.

УНИ ПАЛАС за своите гости организира посета до блиските археолошки локалитети, винарски визби и разни екскурии.

Хотелот исто така врши превоз на гостите од и до сите околни аеродроми.

Се наддеваме дека гостите ќе поминат пријатни моменти во нашиот хотел и ќе уживаат во нивниот престој во Кавадарци.

Поштенска адреса Ул. Едвард Кардељ бб Кавадарци
Поштенски број 1430
Град Кавадарци
Телефон 043 419 600
Факс 043 414 262
Е-маил Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
Веб-страна www.unipalas.com.mk
Менаџер за туризам Весна Милкова
Контакт тел / е-маил 070 239 096
Година на основање 2005
Број на вработени 8

Ресторан капацитет (број на места)

100
Персонал со познавање на странски јазици Да
Јазици кои ги познаваат нашиот персонал Англиски, Француски
Летна тераса (број на места) 160
Кетеринг можности Не
Сертификати HACCP, ISSO 19000