Ресторани

Индекс на артикл
Ресторани
Ресторан Ексклузив Кавадарци
Ресторан Капри Кавадарци
Кафе бар Пикасо Кавадарци
Ресторан Софра Неготино
Пицерија Ема Неготино
Ресторан Рубико Неготино
Ресторан Ловец Демир Капија
Ресторан Амаро
Сите страници

Ве молиме изберете од менито десно.


Ресторанот Ексклузив се наоѓа во новиот дел на центарот на градот Кавадарци.Работи од 1980 година .Во ресторанот се приготвуваат сите врсти риба на скара како и пржена риба, морски плодови, пици , пастрмајлии традиционални македонски јадења и разновидни салати.  Специјалитет на ресторанот е пица ;; Ексклузив’’ и бифтек ;; Ексклузив’.
Капацитет на ресторанот е 150 места внатре и 50 места надвор.
Ул„ Булевар Македонија „ бб Кавадарци
Информации и резервации:
Тел:  389 43 411 561;389 70 239 259

 

Ресторанот Ексклузив се наоѓа во новиот дел на центарот на градот Кавадарци. За прв пат е отворен на 10.06.1989 со капацитет на 100 гости на едно ниво. Сега располага со 210 стола на две нивоа и летна тераса.

Во ресторанот се приготвуваат сите врсти риба на скара како и пржена риба, морски плодови, пици , пастрмајлии традиционални македонски јадења и разновидни салати.  Во склоп на ресторанот работи и кетеринг служба како и пица сервис со бесплатна достава. Располага со соба за состаноци, Бежичен интернет и стара македонска соба.

Специјалитет на ресторанот е пица ;; Ексклузив’’ и бифтек ;; Ексклузив’.

slika exclusive

Поштенска адреса Ул: Булевар Македонија б.б.
Поштенски број 1430
Град Кавадарци
Телефон 043 411 561, 070 850 003
Факс 043 411 561
Е-маил Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
Менаџер за угостителство Трајче Велков
Година на основање 1989
Број на вработени 11

Капацитет на ресторан (број на седишта)

210
Какви видови јадења се служат во ресторанот Интернационални
Персонал со знаење на странски јазик Да
Кои странски јазици се зборуваат од страна на персоналот Српски, Бугарски, Англиски, Грчки
Летна бавча (капацитет) 52
Дали има можност за кетеринг Да
Сертификати за квалитет (ХАСАП и др.) Да

 

 


Ресторан Капри работи во склоп на хотел Уни Палас. Располага со капацитет од 150 седишта, а за летниот период ресторанот нуди незаборавни мигови во отворената градина. Ресторанот освен интернационалната кујна, предлага медитеранска и  се разбира нашата национална со сите македонски специјалитети и скара на жар.

 

Поштенска адреса Индустриска б.б. Кавадарци
Поштенски број 1430
Град Кавадарци
Телефон 043 414 263
Факс 043 414 262
Е-маил Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
Веб страна www.unipalas.com.mk
Менаџер за угостителство Весна Милкова
Контакт телефон / Е-маил 070 239 096
Година на основање 22 11 2009
Број на вработени 8

Капацитет на ресторан (број на седишта)

300
Какви видови јадења се служат во ресторанот Македонска, морска и грчка храна
Персонал со знаење на странски јазик Да
Кои странски јазици се зборуваат од страна на персоналот Англиски, Француски
Летна бавча (капацитет) 300
Дали има можност за кетеринг Да
Сертификати за квалитет (ХАСАП и др.) Да

 
Ресторанот Софра се наоѓа на градскиот пазар во Неготино.Во ресторанот се приготвуваат сите видови на скара,селско месо,повеќе видови на печено месо како: јагнешко, телешко, свинско како и познатиот телешки мускул на домашен начин.

Специјалитет на ресторанот е пржено свинско месо на домашен начин.

Ресторанот  нуди можност  за нарачка  по дома.Во ресторанот се одржуваат разни свечености и настани.Располага со капацитет од 110 места внатре и 50 надвор.

Поштенска адреса Ул: Јане Сандански бр. 2 -Неготино
Поштенски број 1440
Град Неготино
Телефон 076 500 177, 075 525 267
Туризам менаџер Вељанов Бранко
Година на основање 1995
Број на вработени 5

Капацитет на ресторан (број на седишта)

220
Какви видови јадења се служат во ресторанот Традиционална македонска храна, скара, риба
Персонал со знаење на странски јазик Да
Кои странски јазици се зборуваат од страна на персоналот Англиски
Летна бавча (капацитет) 20
Дали има можност за кетеринг Да
Сертификати за квалитет (ХАСАП и др.) Да (НАССР)

 


 

Разновидна италијанска кујна,пасти и пици.

Ентериерот Ви нуди максимална интимност и опуштеност на секој гостин со пријатен звук на домашна и странска музика.

Во склоп на нашата понуда организираме секаков вид свечености. Покрај разновидноста на јадења можете да побарате и најразновидни видови на пијалоци и високо квалитетни вина.

Поштенска адреса Ул: Ацо Аџи Илиов бб.
Поштенски број 1440
Град Неготино
Телефон 043 365 150
Менаџер за угостителство Ѓиков Иљо
Контакт тел / Е-маил 071 250 351
Година на основање 2005
Број на вработени 10

Капацитет на ресторан (број на седишта)

75
Какви видови јадења се служат во ресторанот пица,пита Неготино,шпагети,макарони,лазања,салати,десерти
Персонал со знаење на странски јазик Да
Кои странски јазици се зборуваат од страна на персоналот Англиски
Летна бавча (капацитет) 25
Дали има можност за кетеринг Да
Сертификати за квалитет (ХАСАП и др.) Да (НАССР)

 

 


 

Поштенска адреса Ул: Партизанска 29
Поштенски број 1440
Град Неготино
Телефон 043 361 942
Факс 043 361 949
Е-маил Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
Менаџер за угостителство Арсов Јован
Контакт тел. / Е-маил 076 428 101
Година на основање 2005
Број на вработени 6

Капацитет на ресторан (број на седишта)

220
Какви видови јадења се служат во ресторанот Традиционална македонска храна
Персонал со знаење на странски јазик Да
Кои странски јазици се зборуваат од страна на персоналот Англиски
Летна бавча (капацитет) 250
Дали има можност за кетеринг Да
Сертификати за квалитет (ХАСАП и др.) Да (НАССР)Ресторанот се наоѓа во центарот на Демир Капија. Изграден е во 1950 година, а целосно реконструиран во 2008 година. Има 25 легла и ресторан со големина од 90 м2 и летна бавча од 500 м2.

Поштенска адреса Ул: Ацо Аџи Илов бб.
Поштенски број 1442
Град Демир Капија
Телефон 077 580 236
Факс 043 366 321
Контакт телефон 071 250 351
Година на основање 2005
Број на вработени 4

Капацитет на ресторан (број на седишта)

74
Какви видови јадења се служат во ресторанот пица,пита,салати,печено месо на скара
Персонал со знаење на странски јазик Да
Кои странски јазици се зборуваат од страна на персоналот Англиски
Летна бавча (капацитет) 80
Дали има можност за кетеринг Да
Сертификати за квалитет (ХАСАП и др.) Да

 

 

 


 

Поштенска адреса Ул: Пошта ББ
Поштенски број 1440
Град Неготино
Телефон 075 484 432
Факс
Контакт телефон 075 846 550
Година на основање 2000
Број на вработени

Капацитет на ресторан (број на седишта)

40
Какви видови јадења се служат во ресторанот Кроасани, бејк ролс сладолед
Персонал со знаење на странски јазик Да
Кои странски јазици се зборуваат од страна на персоналот Англиски
Летна бавча (капацитет) 80
Дали има можност за кетеринг
Сертификати за квалитет (ХАСАП и др.) Да