Ресторани - Ресторан Капри Кавадарци

Индекс на артикл
Ресторани
Ресторан Ексклузив Кавадарци
Ресторан Капри Кавадарци
Кафе бар Пикасо Кавадарци
Ресторан Софра Неготино
Пицерија Ема Неготино
Ресторан Рубико Неготино
Ресторан Ловец Демир Капија
Ресторан Амаро
Сите страници

Ресторан Капри работи во склоп на хотел Уни Палас. Располага со капацитет од 150 седишта, а за летниот период ресторанот нуди незаборавни мигови во отворената градина. Ресторанот освен интернационалната кујна, предлага медитеранска и  се разбира нашата национална со сите македонски специјалитети и скара на жар.

 

Поштенска адреса Индустриска б.б. Кавадарци
Поштенски број 1430
Град Кавадарци
Телефон 043 414 263
Факс 043 414 262
Е-маил Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
Веб страна www.unipalas.com.mk
Менаџер за угостителство Весна Милкова
Контакт телефон / Е-маил 070 239 096
Година на основање 22 11 2009
Број на вработени 8

Капацитет на ресторан (број на седишта)

300
Какви видови јадења се служат во ресторанот Македонска, морска и грчка храна
Персонал со знаење на странски јазик Да
Кои странски јазици се зборуваат од страна на персоналот Англиски, Француски
Летна бавча (капацитет) 300
Дали има можност за кетеринг Да
Сертификати за квалитет (ХАСАП и др.) Да